Багато хто з нас, купивши нову річ, навіть не замислюється про те, чи слід її прати чи ні, вважаючи, що якщо нове - значить за замовчуванням чисте. Але є серед нас і ті, хто так само, не замислюючись, в обов'язковому порядку випере обновку, інформує Ukr.Media. Звичайно це справа переваги, а факторів, що змушують нас все ж покласти в пральну машину річ, принесену з магазину, кілька:

  • це безсумнівно питання огиди (навряд чи ми єдині, хто приміряв її),
  • наявність на новій речі різних хімікатів, якими вона обробляється для свого збереження та належного товарного вигляду, а так само барвників

 

Тепер давайте розберемося детальніше. Йтиметься про ті речі, які безпосередньо контактують зі шкірою. Отже, чи потрібно прати? І чому? Відповідь на перше питання вже очевидна - звичайно потрібно! Уявіть, який шлях пройшла річ від її створення на ткацькій фабриці до моменту появи у вашому домі.

Давайте дізнаємося причини, за яких необхідно прати, щойно куплену річ.

Бактерії, грибки та інші мікроорганізми

Експертами були проведені дослідження, під час яких одяг з магазинів перевіряли в лабораторії на вміст у них різних мікроорганізмів. Результати явно не порадують тих, хто ігнорував прання нових речей перед носінням. На всіх досліджуваних предметах одягу були виявлені різноманітні виділення, особливо в області пахв і сідниць, а також грибки та мікроби. Та й нічого дивного. Тільки задумайтеся, скільки людей до вас приміряло цю блузку, футболку або штани. У своїй охайності ми впевнені, але не можемо гарантувати дотримання належної гігієни та охайності іншими. Особливо це стосується нижньої білизни і купальних костюмів. Так, всі ми в курсі, як правильно міряти ці предмети гардероба - виключно поверх свого одягу, але хіба ми можемо знати, наскільки було дотримано умову правильної примірки до нас?

 

До речі, щодо нового взуття, фахівці рекомендують протерти його внутрішню поверхню антибактеріальними серветками.

 

Хімікати та барвники

А ось і інша, не менш значима причина прання нових речей.

Для того, щоб одяг завжди виглядав новим, чистим, попрасованим (інакше його ніхто не купить) він обробляється різними хімічними речовинами. На одяг часто наносять формальдегід, щоб запобігти зростанню бактерій під час перевезення та розвиток цвілі. Це може викликати висипання, свербіж та інші алергічні реакції. Такі ж висипання можуть бути наслідком впливу барвників, якими фарбують тканини. Після прання деяка кількість фарби змивається.

Все це стосується постільної білизни і рушників, які теж часто обробляють хімічними речовинами, щоб вони виглядали накрохмаленими і чистими. Все це вимивається при пранні. Краще кілька разів.

Після таких вагомих аргументів, питань і сумнівів щодо прання нових речей вже точно не повинно виникнути. Якими б чистими і якісними вони не були, їх обов'язково потрібно прати. Чужі мікроорганізми і шкідливі хімічні речовини нам абсолютно ні до чого!